seks

bir erkek ve bir kadının ya da bir erkek ve bir erkeğin ya da bir kadın ve bir kadının ya da bir insan ve bir adet elin ya da farklı kombinasyonlar ile 3 kişi ve daha fazlasının bir araya gelerek gerçekleştirdikleri üreme içgüdüsüyle yaptıkları sevişme eylemi.

bu başlığın hala açılmamış olması beni çok şaşırttı. zira sözlükteki herkes en deli çağlarını yaşıyor...
ülkemizde baskıcılıktan mı yoksa sapık zihniyetli bir çok insandan mı kaynaklıdır bilmem ama olduğundan çok çok farklı boyutlarda tanımlarla yaklaşanlar da mevcuttur.
sevilen insanla gerçekleştiğinde mucizevi etkiler yaratan aşkı sevgiyi ilişkiyi güçlendiren olaydır. hatta ilişkinin olmazsa olmazıdır. aşk varsa işin içinde ruhsal bir boyuta ulaşıp şuurunu yitirmeye kadar gidebilecek bir durumdur. son olarak kötü sevişme yoktur yeteneksizlik vardır, duygusuz birliktelik vardır, acemilik vardır, unutulmamış yaşanmışlıklar vardır... sevin, sevişin, düzüşün. hayaaat sevilinceee sevinceee güzeeel :) ha bide yalnızlık ömür boyu. pardon başlıklar karıştı :/
fiziksel çekimle başlar, kimyasal reaksiyonlarla cereyan eder, biyolojik sonuçlar doğurabilir.
newton'un başına düşen elmayı havva alıp yemiştir, ikisi hoşbeş ederken havadisi duyan arşimed çırılçıplak koşarak hamamdan çıkar, soluğu mendel'in evinde alır. mendel hısmına bezelye ikram ederken çaprazlama teorisini konuşurlar ve swinger kavramı ortaya çıkar. newton bu arada eylemsizlik prensibini çiğnemiş ve dinamik bir ilişki başlatmıştır. etki, tepki doğurmuş ve çekim kuvveti ispatlanmıştır. işin içine çocuk katmanı girince ideal zamanlama için bir takvim çıkarmak gerekmiş ve periyodik tablo da bu ihtiyaçtan doğmuştur. onu bulan da mendeleyev kod isimli, mendel'in gayrimeşru çocuğudur. kazara dünyaya gelmiş, başkaları da yanmasın diye amme hizmeti yapmıştır. aynı soydan gelen mengele ise nazi almanyası'nda işkenceci olarak nam salmış, istenmeyen çocuk sendromunun nerelere varabileceğine örnek olarak, korunmanın önemini bir kez daha gözler önüne sermiştir.

güzelinden bir sloganla bitirelim, ürün kalitesi değil fakat yaratıcı zihniyet açısından takdire şayan "kapak" olmuş cevabıyla okey;

Ege Sözlük - 2018