okul öncesi öğretmenliği

okuduğum bölümdür.

bir erkek olarak bu bölümü okuduğumu söylediğim çoğu insanın, "o bölüme erkekleri de alıyorlar mı ya?" diye anlamsız, gereksiz ve aptalca bir tepki vermesinden ciddi anlamda sıkılmış durumdayım.

eğitim kalitesi olarak bölüm bazında pek çok üniversiteden çok daha iyi bir eğitim aldığımızı düşünüyorum. bazı egomanyak hocalarımız da olmasa daha rahat ve mutlu olabilirdik. ama kesinlikle pişman değilim.
başka bir okulda okul öncesi öğretmenliği öğrencisi olmama rağmen ege üniversitesinde de bölümümüzün var olduğunu bilmiyordum.
bir erkek olarak bu bölümü okuyorum. herkes bana dadı olacak, çocuk bakacak, altını temizleyecek gibi şakalar yapıyor. bir erkekseniz bunlara maruz kalabilirsiniz. çocukları sevmek bu bölümde çok önemli bir nokta. ben seviyor muyum orasını hala anlamadım ama sevmezsem kesinlikle yapamam. yani sevmek derken de 1 2 tane çocuk değil, 20 tanesini aynı anda sevmek önemli olan.

üniversitede bu bölümü okumak çok kolay ve rahat. ben bir dönem uzattım ama uzatmak istediğim için diyebilirim. fazla el işi isteyen bir bölüm buna hazırlıklı olun. verilen ödevleri yapmazsanız genelde geçemiyorsunuz. eğitim fakültesi'nin en kolay bölümüdür. hatta üniversitenin en kolay bölümü diyebiliriz.
okumakta olduğum ve keyfimin yerinde olduğu bölüm.
Ege Sözlük - 2018