küçükpark'ta gidilmesi gereken cafeler

her türlü kafeyi bulabileceğiniz zengin menülere sahip bir üniversite mahallesi. mekanların çoğunda öğrenciler görebilirsiniz. kafeler sokağı genelde lise öğrencilerinden oluşuyor haberiniz olsun. süvari caddesi güzeldi bir zamanlar ben artık sevmiyorum daha çok köşe başında kalmış yeni kafeler beni daha çok mutlu ediyor.

önerilerim;
1-hedera(süvarideki galata çaycısının sokağına girdiğinizde sokağın tam sonunda)
2-more beer(süvarinin alt taraflarında barların olduğu yerlerde-happylife spor salonu sokağında)
3-arafta(süvarinin üst taraflarında sabit müşterisi olan çok güzel sessiz bir yer- ottoman nargilenden yukarı doğru çıkarken ilk sağ sokağa tarafına girdiğinizde)
4-chaı tea(yeni açılan burger king'in sokağının sonunda 2 katlı modern güzel bir kafe)
5-soulmate(kalabalık olan statbukcstan sonra güneş gibi doğmuş süvaride bulunan güzel kahveler arasında-küçük park caminin yanında)
süvari caddesi popülerliğini ve pahalılığını korumaya devam ediyor kafeler sokağı 2017 yılında biraz çöküş döneminde daha çok liseli tayfadan dolayı gelen gideni azaldı süvari alt caddesinde yeni açılan kafeler o sokağı biraz daha güçlendiriyor. nargile olayı düşüşte şu sıralar küçük parkta.

starbucks fazla kalabalık olmaya başladı. soulmate biraz daha sakin ve güzel gibi sanki artık.
süvari caddesinde gidilebilecek kafeler hakkında biraz bilgi vermek istedim hemen başlıyorum. süvariye küçükpark meydandan giriş yapacak olursanız ilk karşınıza gelecek olan kafe çolo marketin yanındaki rebel cafe. bu kafe garsonlarının güleryüzlü olması ve eşsiz gözlemesiyle baş tacıdır. size benden bir tavsiye rebele gittiğinizde sakın kahve içmeyin!
süvaride filtre kahve içmek istiyorsanız gitmemeniz gereken ilk yer soulmate ve brewmood'dur. bu iki kafeyi bizzat kendim gidip deneyimledim. starbucks'a gelirsek pelinsu ve berkecanlarla dolu bir ortam fakat fiyat bakımından soulmate ile aynı. yani soulmate yerine gidin starbucks'da düzgün bir kahve için. tabi yer bulursanız.
sevgi yolu'nda 13m2 dışında olmayan cafelerdir. kimsenin vintage, music cafe ve araf'ta yazmaması ilginç. bence en çok gidilesi yerler buralardır.

edit: üniversite 2'nin hamur ürünleri de efsanedir. ancak çay deyince bulaşık suyu getiriyorlar. bunu göze alarak gidin.
fabrikasyon ve birbirinin kopyası yapay kafe yığınlarından uzaklaşmak istiyorsanız jazzy'i öneririm. süvariden yukarı çıkarken büyükparkın başladığı dört yoldan sola döndüğünüzde karşınızda.
serpme kahvaltı için kesinlikle çolo.
-soulmatte (maksimum iki günde bir giderim. dışarı çıktığımda kendimi garip bi şekilde orada buluyorum)
-brewmood (soulmatte'de yer yoksa kafeler sokağının başında olan versiyonunu tercih ederim.)
-cope of coffee (buraya karşı bi sempatim var nedensiz)
Ege Sözlük - 2018