kirve sözlük

adam gibi adamların bulunduğu içinde olmaktan zevk aldığım sözlüktür.
en iyi sozluktur gozumde :)
piyasanın kültürlü trollerinin bulunduğu nezih sözlük.
ortamını dostlar meclisine veya aileye benzetmek yanlış olmaz.
"interaktif sözlükler aralık 2017 sıralaması"nda 6. sırada bulunan sözlük.
isimden kaybeden. 99'da irc'de "bir yer açtık aramızda yazıyoruz sen de gelsene" diyen arkadaşın çağrısıyla baktığım sözlüğün damla ikonlu, ekşi adlı kimliği de ne gözüme ne kulağıma hitap etmişti, biraz estetik lazım. iyi parti baştan savmalığı gibi. zamanında ansiklopedist domaini almış birkaç sene de ödemiştim.

kirve dediğin 1 kişi, film karakteri gibi düşün, herkesin empati kurup bütünleşeceği bir kimlik yaratmalısın. ekşi de o yüzden kötüydü, hala öyle. yüz ekşitmektense "dost acı söyler"den "acı sözlük" yaratsalar daha yaratıcı olurdu kanımca. yahut sulu sözlük olabilirdi girizgah, ne bileyim.

bu kimliklendirme mevzusu bende mükemmeliyetçi bakış açısıyla ciddiyet beklentisi yaratıyor. bak adamlar ege demiş, ege bölgesinde oturup deu'da okuyorum, geldim. burada adam kirve demiş. sempatik bulduğum bir tabir değil. kimseyle böyle bir ilişkiye girmek ihtiyacım da yok (devlet eltiliği, noel kayınçoluğu falan daha çok ilgimi çekiyor). dolayısıyla, isminden mütevellit, estetiği ve albenisi mutlak butlanla hükümsüz bir oluşumdur. daha acısını birey üzerinden vereyim: ekşi sözlük'ün klasik müzik üzerine yalayıp yutmuş 2 yazarı var. rafine bilgiler, elit yorumlar ardı ardına patlıyor. nick ne dersiniz? osuruktan teyyarenin kabin amiri. no further questions, your honor. case dismissed.nuff said.
Ege Sözlük - 2018