eshot'ta yaşadığım bisiklet rezaleti

geçen aylarda arkadaşlarla bisiklet sürmek için akşam üstü saatlerinde alsancak'a gittik. benim şahsıma ait bisikletim vardı ancak, arkadaşlarım bisim'den bisiklet kiraladılar. alsancak'tan sürmeye başladık. karşıyaka, bostanlı derken, gece saatlerinde konak'a döndük. arkadaşlarım bisim'den aldığı bisikletleri bıraktı, ben de bisikletle otobüs durağına geçtim, 63 numaralı otobüsü bekliyoruz. gelen otobüs son otobüs ve binemezsek orada kalacağız ya da taksiye bir ton para bayılacağız.

beklediğimiz otobüs geldi. bekleyen 3-5 kişi bindi ve otobüs bomboş çalıştı. şoföre bisikletle binmek istediğimi, öğrenci olduğumuzu ve bisikletle binebileceğimiz başka vasıta olmadığını, otobüsün zaten boş olduğunu, bu yüzden bu seferlik izin vermesini istedik. şoförün tavrı ve hareketleri o kadar aşağılayıcıydı ki, adam konuşmadan sadece el hareketleriyle bizi tersledi. bunun üzerine kısa bir tartışmanın ardından bastı gitti. o gece son paramızı taksiye vermek durumunda kaldık.

eshot'un şikayet hattını aradığımızda almamasının sorun olmadığını, tavırlarının ve iletişimin sorunlu olduğunu anlattık. ancak hiçbir şekilde kayda değer bir yanıt alamadık.

sadece eshot'ta değil, insanlarla iletişim kurmak zorunda olan kamunun tüm hizmet alanlarında daha hoşgörülü, anlayışlı ve iletişimi normal insanların çalışması gerekir.
Ege Sözlük - 2018