eshot'ta ısrarla yer isteyen teyzeler

sabahın köründe işe gitmişim, akşama kadar tonla insanla uğraşmışım, 5 dakika olsun oturmamışım, sonunda da paydos verip evime dönüyorum.

tee karşıyakalardan konak'a kadar otobüsle gelmem gerekiyor. otobüse binerken de dua ediyorum inşallah yer bulur da otururum diye, çünkü o kadar yorgunum ki, ayakta duracak dermanım kalmamış. otobüs geldi, dualarım kabul olmuş, yer bulmuşum arkalarda oturmuşum. 2 durak sonra 55-60 yaşlarında diri görünen bir teyze otobüse bindi, kimse yer vermedi. milletin gözünün içine yer versin diye baka baka ta benim yanıma kadar geldi. dikildi başıma yer bekliyor. benim durumum da malum, yer vermedim.

2-3 durak sonra başladı kendi kendine söylenmeye, gençlik nereye gidiyormuş da, hiç saygı kalmamışmış da. ya sabahtan akşamlara kadar götünü yayıp yatıyorsun, sağa sola fink atmaya dışarı çıkıyorsun, araban yok otobüse biniyorsan ayakta durmayı da öğreneceksin. benim cinler tepeme çıktı. açtım ağzımı, yumdum gözümü. teyze daha fazla dayanamadı sonraki durakta indi.

otobüsteki insanların bazıları taktir eder gözlerle bakarken, bazılarının içten içe kınadığını fark ettim. ben de istemezdim böyle bir çıkış yapayım ama bazıları gerçekten insan halinden hiç anlamıyor ve hak ediyor.
4 Entry Daha
Ege Sözlük - 2018