ege üniversitesi

bu güzel üniversitemiz türkiye'nin en büyük kampüsüne sahiptir. 63 yıllık köklü bir üniversitedir. gezmekle bitmeyen kampüsümüzde onlarca kafe mevcuttur. ben kampüsteki kafeler de oturmam diyorsanız küçükparka 10 dakikada ulaşabilirsiniz. kampüsün içinde metro istasyonu da vardır. spor salonu, olimpik yüzme havuzu, onlarca kulüp , binlerce kitabın ve daha fazlasının bulunduğu bir kütüphane daha da eklenebilecek vakit geçirebileceğiniz bir sürü yer var. kampüste gerektiğinde kafeye oturmam diyorsanız gölgesinde oturup sohbet edebileceğiniz çimler ve ağaçlar vardır. insanlarla en rahat diyalog kurabileceğiniz üniversitelerden biridir. kafeler de tanımadığınız birisi gelip masanıza oturup sohbet edip tanışabilirsiniz.
büt'ün ne demek olduğunu bir daha hiç unutmayacağınız bir üniversitedir. ama son yıllara doğru keşke bitmese, ayrılmasam diyeceğinizden de eminim. ege'de okuyup da beğenmeyen insan nadirdir. o insanı bana getirin siz...
küçükpark da ege üniversitesi öğrencilerin hep takıldığı ve vakit geçirdiği ve bornovanın en canlı yeridir. bir başka olarak forum bornavada 5-6 dakikalık mesafededir. hem gezmek hem okumak için en uygun üniversitedir.
izmir'i de seviyorsanız. izmir'in en iyi üniversitesi olarak ege üniversitesini tercih edebilirsiniz.
geçtiğimiz yazokulunu geçirdiğim universitedir.istanbulun yogun temposundan sonra izmir sıcağı ve rahat insanlarıyla beni iyice gevşeterek kulak memesi kıvamına getirmiş ve dersten kaldığımın farkına varmam bile 3 hafta sürmüştü.yine de aklımın bir köşesinde olacak üniversitedir
benim biricik üniversitem. hayatımı değiştiren tercihin sebebidir. 2 üniversite değiştirdim, çok şehir gezdim, arkadaşlarımın okuduğu üniversitelere girdim çıktım. ama bizimki kadar güzelini görmedim. iyi ki ege üniversitesi'nde okuyorum.
egenin incisi haline gelmiş, mavilikler ve yeşillikler içinde bir üniversitedir. sosyal yaşam olarak da harika, arkadaşlıkların, ilişkilerin, ortamların dibine vuralabilecek on numara bir okul. daha önce 1 sene akdeniz üniversitende okumuştum ama burası gerçekten çok farklıdır. kesin burada okumalısınız...
burada olmaktan mutluluk duyduğum, sosyal yaşamın ve arkadaşlıkların harika olduğu üniversitedir. küçük park'ı, büyük park'ı, barları, cafeleri, ortamlarıyla keyif alacağınız en güzel üniversitelerden biridir.
şu aralar hiç bir zaman bitmeyecekmiş gibi hissettiğim, bana eğlence adına çok şey katan okulum.

şu aralar rektörü kampüsün içinde yanında kameramanla orası senin burası benim koşturuyor. adam sürekli canlı yayın yağıyor gibi her anı kaydediyor.

buradan sevgili rektörümüze sesleniyorum. kameramana verdiğiniz paranın 4'te 1'ine sizi çekerim haberiniz olsun. paraaaaaaaaa!!!
Ege Sözlük - 2018