ege üniversitesi'ne yakın öğrenci yurtları

bu başlık altında herkes kaldığı, bildiği yurtları ve imkanlarını, sorunlarını paylaşırsa; yeni gelen arkadaşlarımız için ön ayak olunabilir.

ege üniversitesi öğrenci köyü
başvuru yaptığım zamanda 4 kişilik odalar 400 tl'ydi. şimdi ne durumdadır bilmiyorum. başarılı öğrencilere kayıt için öncelik tanıyorlar. ortamının ve imkanlarının gayet iyi durumda olduğunu biliyorum. forum bornova'nın hemen yanında, kampüse yakın bir konumdadır.
öğrenci köyü:
1-2 kişilik odalar mevcut. kontenjanla alıyor ve fiyatları tek kişi 800, 2 kişilik 470 lira. imkanları da güzeldir, sosyal tesisleri var çalışanlar falan sıcakkanlı yaşanılası bir yer tavsiye ederim.
ege yurt:
gereksiz pahalı,sabah akşam kahvaltısı ücrete dahil değil, giriş çıkış saatleri sıkıntılı
mevlana mahallesindeki kyk:
saçma sapan bir yere konumlandırılmış olan bu devlet yurdunda kalacak ya da kalmayı düşünen arkadaşlara şimdiden geçmiş olsun. gece geç saatte gidecek olursunuz arkanızı sürekli kollamanız gerekecek.
bölge metrodan inince özkanlar semtinde epey yurt bulunmaktadır. fakat fiyatları pek uygun değil. ızmire yeni gelecek olan arkadașlara tavsiyem kalabalık odalarda kalamam düșüncesine kapılmayınız çünkü yurt kalabalık odada kalınca hem daha eğlenceli hem de daha ekonomik oluyor.
mevlana tarafındaki yurtların önünden bile geçmeyin.
büyükparkta bulunan giriş çıkış problemi olmayan yönetimi de çalışanları da tatlı mı tatlı ücret ise bir miktar fazla olan ve oldukça güvenli bir mahallede olan mutlusoy kız yurdu
okula 8 dakika diyerek kandırıldığım evka3 papatyam kız yurdu. fiyat performans karşılaştırması yapacak olursam sıfırın altındadır. ilk kayıtta size 10 aylık sözleşmeyi kitler bu yurtlar. artık yemekte bok da verseler çıkamazsınız özel yurtlardan. küçük bir yurt tavsiyesi verecek olursam; paranızı bu yamyamlara kaptırmayın keza 800 lira verdiğiniz bir yatak bir dolap, tuvalete tuvalet kağıdı ve sabun koymaktan dahi acizler. iyisi mi kyk yurdu çıkmasını bekleyin ortalama 200-250 tlye paşalar gibi yaşarsınız. ha kyk yurtları çok mu iyi? tabi değiller. fiyat performans açısından 10 üzerinden 7-8 alırlar diyeyim size. kyk bekleyeceğim süreçte ne yapayım derseniz, gidin bi ev bi akraba bişeyler mutlaka ayarlayın. dediğim gibi özel yurtların istisnasız hepsi 10 aylık sözleşmeyi kitliyor çünkü. durum bundan ibaret, sonuç itibariyle izmir muazzam şehir fakar öğrenci için konaklama gerçekten çok zor:(
eklemek gerekirse mutlusoy kız yurdunda sözleşme fesh etme durumunu var. kyk yedek beklerken kalınabilir. fesh edilen sözleşmede yasalar gereği sadece çıkarken bir sonraki ayın ücreti verilip çıkış alınabilir.
Ege Sözlük - 2018