damien rice - cheers darlin in hikayesi

damien rice sürekli takıldığı bara girerken kızın biriyle çarpışır ve kız yere düşer. bunun üzerine damien özür diler ancak yine de rahat etmez ve bir içki ısmarlamak istediğini söyler. kız kabul eder ve gecenin ilerleyen saatlerine kadar birlikte içerek muhabbet ederler. saat 12'ye yaklaşırken taksi parası olmayan damien son otobüsü yakalaması gerektiğini hatırlar. yine de kızla birlikteyken o kadar mutludur ki oradan ayrılmak istemez ve otobüsü falan siktir edip kızın yanında kalır. ne de olsa gecenin sonunda yağmurun altında romantik bir yürüyüş yapacaklardır. yani öyle hayal eder. birkaç dakika sonra kız yuh amk saat 12 olmuş sevgilim beni almaya gelecek der, damien'a 3 adet sigara bırakır ve gider.
konserlerin de bu şarkının ilk melodisi duyulunca sigarasını yakar ve eline içkisini alır. şarkısında ki o duyguyu dineyenlere o kadar iyi aktarır ki. ekleyeceğim video da bunu rahat anlayabilirsiniz.
bir üstteki entryde latifeli bir dille anlatılsa da ana teması doğru olan, harika bir şarkının öğrenildiğinde hafif iç burkan hikayesidir.
hikayesini bildiğimden beri , hüzünle döngüde dinlediğim müziklerden bir tanesi.
you give me three cigarettes to smoke my tears away
Ege Sözlük - 2018