çiftlik bank

çiftlik bank denilen şey bazı insanlar tarafından kolay para kazanma kapısı olarak görülmekteydi. her gün farklı haberler çıkmakta ama bu sefer iflas ettiği söyleniyor. parasını yatıran onca insana mağdur mu denmeli yada o kadar uyarı yapılmasına rağmen dinlemeyip paralarını oraya yatırmalarına açgözlülük mü denmeli karar veremedim.
benim yatıran arkadaşlarım ilk başlarda gayet mutluydu. her gün paralarını alarak devam ediyorlardı bu yolculuğa. şimdilerde battı diye bir şeyler duydum ama hala para vermeye devam ediyorlarmış.

ben olayı net olarak bilmiyorum ama orada bulunan hayvanlardan reel olarak alıyorsunuz 1 senelik kiralama gibi sonrasında size yüzde olarak parayı geri veriyor. 5 ayda yatırdığınız parayı alıp geri kalan 7 ayda kolay yoldan para kazanıyorsunuz. saçma ama ilk bu işe giren kişiler paralarını aldı. şimdi ne olacak tam olarak merak içerisindeyim
çiftlik bank hakkında net bi sey yok gibi ama sizin söylediklerinizin yanına ek olarak bende sunu duymuştum: arz talepten doğan yetersizlik oluşmaya başlamış yatırılan parayı karşılayacak kapasitede çiftliklerinin olmadığı söylentileri gelmişti kulağıma. tabi bunlar kesin bilgiler de değil ne derece doğrudur yada yanlıştır en iyi yine işin içindekiler bilir.
ben bir miktar yatırım yaptım. yatırım yaparken ev arkadaşımla girdik bu işe. en başındada bu sistemin sürdürülemez olduğunu düşünüyorduk fakat en az bir yıl devam eder deyip yatırım yaptık çünkü bir yıl kadar sistemü takip etmiştik ve sıkıntı çıkmamıştı. biz yatırım yaptıktan sonra bu arkadaşlar uslu durmadı yok yerli et üretim tesisi yapıcaz bu kadarla kalmayacağız türkiye yeniden tarım ve hayvancılık ülkesi olacak dediklerinde ithal eti ülkemize sokan büyük başlar rahatsız oldu ve önlerine taş koyuyolar amacım körü körüne savunmak değil ama bu adam kimseyi mağdur etmeyecek belki yatırımım oöduğu için böyle düşünmek istiyorum ama yapılan operasyonun ekonomik rantı bozduğu için olduğuna eminim
Ege Sözlük - 2018