arif v 216

https://twitter.com/thebuluj çok güzel film hakkında eleştirilerde bulunmuş girin girin favlayın
henüz izleyemedim, ama çok merak ediyorum. yorumları hep olumlu. zaten cem yılmaz'ın en kötü filmi bile çoğu türk filminden kalitelidir. gittiğime değeceğini düşünüyorum.

edit: an itibariyle filmi izledim. cem yılmaz'ın yaptığı en iyi işlerden biri olabilir. genel olarak o kadar çok ince ve kaliteli espri vardı ki, aptal youtuber'ların bile film çektiği şu günlerde sinemanın havasını ciddi anlamda değiştirdi.

vallahi bravo...
sinema salonunda insanların espri kalitelerini ölçen bir film
izlemeye gittiğinizde gora ve arogu izleyip anlamış olmalısınız ki filmden zevk alabilesiniz
gidildiğinde story çekilmesinin farz olduğunu düşündüğüm film.
güzel film ve filmin son kısımlarında verilen mesaj güzel yani izlenmeli. konusu güzel.
seyircinin beklentisi yüksekdi filmden önce ki haklılarda, ama beklentilerimi karşıladı çok güzel bir film olmuş, bir sürü ince espiri var, cem yılmaz yine güzel bir film çıkarmış.
daha gidemedim ama beklentinin yüksek olmasını normal karşılıyorum gora, arog, yahşi batı gibi efsane filmlerden sonra...
yeşilçama saygı adına üretilmiş kaliteli bir iş. çok ince espri ve göndermeler var ayrıca altmışları da goygoyla karışık güzel yansıtmış. gülmek dışında bir beklentin yoksa tatmin etmeyebilir, recep ivedik yolları taştan.
klasik cem yılmaz filmi. sonsuz kahkaha.
arif v 216'dan herkes çok fazla şey bekliyor. ben gittim ve gördüklerimin arasından espriden önce filme yatıralan para göze çarpıyor.esprileri çoğunu sinemada ki herkes anlamadı ve her an da farklı yerlerden gülüş sesleri geliyordu.

en az 2-3 kez daha izledikten sonra anlaşılacak bir filmdir.
Ege Sözlük - 2018